Споменикот е откриен во населбата Слобоштина , каде на полноќ се собраа неговите фанови и му го прославија роденденот со огномет и славје.

Авторот на споменикот сака да остане анонимен , како што рекол , на барање на Норис , со кого никој не сака да се расправа.

Иницијаторите се надеваат дека споменикот ќе го посети и градоначалникот на Загреб , Милан Бандиќ , бидејќи со ова обележје Загреб стана еден од многуте светски градови каде постои споменик на акциониот херој .

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 20:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар