Актерот беше обвинет дека сексуално нападнал најмалку осум жени . Наводите за сексуално злоставување и навреда се појавија минатиот месец и тоа најмногу од студентки на универзитетот каде тој предавал глума. Неговото тело било пронајдено во подрумот на зградата во која живеел.

52 – годишниот актер требало следната недела да даде исказ во полиција за наводите. Џо Мин – ки е познат во Кореја по улогите во телевизиски шоуа , како и бројни филмови .

Тој на 27 февруари им се извинил на жените што го обвиниле како дел мод кампањата #MeToo , иако претходно негирал дека навредил некоја жена.

Датум на објава: петок, 09 март 2018 во 19:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар