Тој ќе се бори во крузер категорија (90,7кг.) во четири договорени рунди против Бугаринот Краштја Јорданов во Јагодина , Србија.

,,Заљубен сум во ринг , гладен сум за натпревари “ , изјави Ражнатовиќ чиј ментор е боксерскиот шампион, Миљан Ровчанин.

Првиот тренер на клубот ,,Фонтана “ од Белград , Јован Ракоњац вели дека Вељко има потенцијал . За својата страст Вељко има голема поддршка од мајка му , Светлана Ражнатовиќ .

Датум на објава: петок, 09 март 2018 во 15:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар