Мин-ки за сексуално злоставување е обвинет од осум луѓе во рамките на движењето #MeToo.

Актерот е пронајден мртов во својот дом во Сеул, пишуваат корејските медиуми според наводите на полицијата.

Мин-ки бил ѕвезда во ТВ серии, но се појавил и во неколку филмови.

Следната недела требало да биде сослушан од страна на полицијата поради обвиненијата за сексуално злоставување.

Датум на објава: петок, 09 март 2018 во 11:25
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:40

коментари

остави коментар