Холивудската ѕвезда деновиве беше уапсена з асемејно насилство , откако го претепала поранешното момче Криз Хајзер и му го прегризала носот.

Актерката на полицајците кои дошле да ја уапсат им се заканила ,, Ќе ве застрелам со пиштол  ако уште еднаш дојдете во мојата куќа . “

Полицијата сериозно ја сфатила заканата , бидејќи Локлир уште од 1985 година има регистриран пиштол . Но , и по претресот не успеале да го најдат .

50 – годишната актерката веќе шест пати се лекува од алкохолизам .

Таа излегла од притвор и е сместена во центар з алекување од зависност , од каде треба да излезе на 13 март за кога е закажано судско рочиште за заканите кон полицијата .

Хедер Локлир стана ѕвезда по улогите во сериите ,,Династија "  и ,,Мелроуз Плејс " . 

Датум на објава: четврток, 08 март 2018 во 22:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар