Надбискупот на Кентербери , духовен поглавар на Англиканската црква , ја крсти Меган Маркл , за да може да се венча со принцот Хари во мај.

Според Британскјите медиуми , крштевката во капелата во палатата Сент Џејмс траела 45 минути и на неа присуствувал и принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

Меган Маркл за себе вели дека е протестантка и оти учела во католичко училиште. Била мажена за евреинот Тревор Енглескон , но не ја земала еврејската вера .

Кралската венчавка е закажана за 19 мај во палатата Виндзор , а Меган и Хари ќе ги венча надбискупот Велби .

Датум на објава: четврток, 08 март 2018 во 19:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар