Спотот е снимен во прекрасниот Дубровник, и замислен е како враќање на Здравко во градот на изгубената љубов.

Текстот за песната е на популарниот хрватски пејач Џибони а автор на музиката е самиот Здравко Чолиќ, аранжманот и продукцијата ги потпишува познатиот Никша Братош. 

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 12:33
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:34

коментари

остави коментар