Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

На терен се екипи од граничната полиција, „Македонија пат“ и полициски службеници и според првичните проценки наскоро ќе почне рачистувањето.

Се очекува патот да биде прооден околу полноќ.

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 20:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар