Извор близок до кралското семејство, изјави за весникот „Дејли стар“ дека Хари и Меган „сакаат да го направат тоа на свој начин” и покрај препораките на советниците да се воздржат од покани.

Се стравува дека таквиот потег ќе го разгневи актуелниот американски претседател Доналд Трамп, кој не е поканет, и дека ќе ги наруши дипломатските односи со САД.

Хари и Меган, сепак, одлучија да дејствуваат самостојно, испраќајќи им покана на Обама и Мишел.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 22:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:01

коментари

остави коментар