Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Дописникот на „Си-Ен-Ен“ истакнува дека Ванеса Трамп е во болница само како мерка на претпазливост.

Писмото адресирано до Доналд Трамп Јуниор било отворено утрово во десет часот по локално време во станот на синот на Трамп во Њујорк.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 20:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар