Полицијата во Манхајм наведе дека несреќата се случила попладнево на автопатот А5 во близина на градот Валдорф, на југозападот на Германија.

Во полициското соопштение се наведува дека се уште не е утврден бројот на загинати и се додава дека извлечена е една жена со сериозни повреди.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 19:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар