Според податоците на полицијата, повредени се најмалку десет лица.

Судирот на двата возот се случил на југоистокот на Австрија, соопшти полицијата.

Несреќата се случило во Никласдорф, а еден од возовите излетал од шините, пренесува агенцијата.

Австриските портали наведуваат дека во несреќата се повредени меѓу 15 и 20 лица.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 16:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар