Јенс Ерик Кристенсен изјавил за регионалниот весник дека ја средувал донираната облека, како што и обично прави неколку пати неделно како волонтер за црквата во местото Соре, 80 километри западно од Копенхаген.

Тој за денешното издание на весникот „Dagbladet Ringsted og Sjaelandske” рекол дека додека проверувал еден капут дали има копчиња, дали работи патентот, ги проверил и џебовите, кога забележал оти еден од џебовите бил испакнат и во него нашол купче банкноти, а не марамчиња или згужвана хартија, како што очекувал.

Веднаш тоа го пријавил во полицијата, и додал дека не ни помислил на тоа да не пријави. Во изјавата за весникот признал дека малку бил потресен од тоа што го нашол.

„Почнуваш да размислуваш како завршиле парите во капутот, дали е тоа некоја постара госпоѓа која ги штедела парите, или тоа се црни пари, или пари од дрога“ – изјавил тој.

Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 12:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар