Познатиот актер пред 10 дена итно бил примен на Институтот за онкологија во Белград, поради здравствени проблеми.

Тогаш медиумите од Србија  пренесоа дека популарниот актер бил тешко болен и дека неговата здравствена состојба тогаш била многу тешка.
Од актерот преку социјалните мрежи утринава се простија многу негови колеги и пријатели.


Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 10:10
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:12

коментари

остави коментар