Поради многу ниското ниво на морето и малата количина на врнежи од дожд и снег во Венеција и околината прекрасните гондоли и чамци во познатата туристичка дестинација наместо да пловат по вода завршија  во кал.

Датум на објава: среда, 07 февруари 2018 во 11:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар