Како што објави „Дејли Мејл“ причината за ваквата одлука е очекуваното ладно време и температура од минус 21 степен.

Раководството на британскиот национален тим е загрижен за здравјето на спортистите и не препорачува нивно учество во церемонијата, особено за оние спортисти кои имаат настапи во првите денови од Олимписките игри. 

Датум на објава: среда, 07 февруари 2018 во 10:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар