МВР информира дека синоќа околу 23,00 часот во с.Неготино-Гостивар, УПС од ПС-Гостивар извршиле контрола во кафеаната „Алпа Маре“, при што затекнале 8 албански државјанки кои нелегално работат во наведениот објект.

Истите се приведени во ПС-Гостивар за понатамошна постапка. Истиот ден поради сомнение за сторено КД „Кражба“, во ПС-Гостивар приведен е Д.Е.(1997) од Р.Косово.

Датум на објава: недела, 11 август 2013 во 11:52
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:53

коментари

остави коментар