Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено вдолж повардарието.

Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени.

Во Скопје слично време со температурата до 32 степени.

Датум на објава: сабота, 10 август 2013 во 16:15
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:11

коментари

остави коментар