„Одличен почеток на нашата репрезентација на европското првенство во ракомет. Вие сте нашата гордост и заедно се радуваме на овој успех. посакувам среќа и многу голови во следните натпревари со црна гора и Германија“, напиша премиерот Заев.

Нови победи на македонските ракометари им посака и претседателот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ.

„Упорноста се исплати, со срце и силна волја се бранат боите на Македонија. честитки за победата на македонските ракометари. нека се множат победите јунаци“, напиша Мицкоски во честитката.


Датум на објава: недела, 14 јануари 2018 во 15:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар