Доколку не знаете како изгледа да се сруши целиот ваш труд за неколку секунди погледнете го видеото.

Уличен артист изградил огромна Џенга кула пред стотици гледачи во Ханој, Виетнам.

Кулата достигнуваше неверојатна висина, но во еден момент едно дете ја урна целата.

Погледнете го видеото:

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 21:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар