Црвениот тепих кои актерките во знак на протест го “зацрнија“ со своите тоалети, беше како и секогаш модна, но овој пат и општествено одговорна смотра.

Велшанката го испочитува дес кодот како дел од движењето Velšanka je #TimesUp i #MeToo.

Дојде облечена во црно, а екстравагантната модна облека која ја носеше беше од дизајнерот Зухаир Мурад.

Кетрин на 75-тото доделување на филмски награди носеше фустан со длабок В рез, направен од тила и раскошна чипка. Откри повеќе од обично, со јасна намера.

Foto: Getty

Имено, главната порака од Златниот Глобус е:

„Помина времето на злоставување и дискиминација на жените“, а Кетрин како да сакаше да додаде дека жената во провокативен фустан не е сексуален објект.

Овој моден избор навистина и прилегаше.Датум на објава: понеделник, 08 јануари 2018 во 16:47
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:13

коментари

остави коментар