Тоа вечерва го соопшти Беата Мазурек, портпаролка на партијата Право и правда, веднаш по завршувањето на партискиот состанок во седиштето во Варшава.

Мазурек изјави дека Шидло поднела оставка за време на состанокот, но раководството нa партијата сака таа да дојде на друга важна позиција во владата, при тоа не прецизираше за која функција се работи.

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 22:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар