Шерифот на округот Сан Хуан, Кен Кристенсен, изјави пред новинарите дека верува оти жртвите ученици на средното училиште „Астек“, каде се случила пукотницата, наведувајќи дека и напаѓачот е мртов, но не прецизираше дали и него го вбројува меѓу тројцата мртви, пренесува „АП“.

Властите соопштија дека сите училишни згради се испразнети, а дека учениците се префрлени на друга локација, каде ќе се сретнат со своите родители.

Како што се наведува, останатите училишта во тој округ се превентивно затворени.

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 19:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар