Во случајот осомничени се поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух Тачи, , членовите  на ДИК предложени од ВМРО-ДПМНЕ, актуелниот Сашо Срцев и поранешните Анета Стефановска , Влатко Сајковски и Бедредин Ибраими од ДПА.

Советот не го прифатил предлогот за злоупотреба на службената положба да одговараат и петте судии од управниот суд. СЈО поднесе жалба на одлуката на кривичен за петте судии .
Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 15:45
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:47

коментари

остави коментар