Теодора е ќерка на познатата актерка Гордана Бјелица за која велат дека и е најголема поддршка.

Таа најголемиот дел од ангажманите ги извршува во Бејрут, Милано и Истанбул.

Дваесет и тригодишната убавица се школувала во Москва, а покрај мајчиниот јазик зборува и руски, шпански и англиски.

Благодарение на познавањето на шпанскиот јазик доби улога на Шпанка во српскиот филм „Afterparty“.

Во 2014 година беше во Сочи, каде на изборот „Olimpia World“ ја претставуваше својата земја.

Датум на објава: среда, 06 декември 2017 во 11:48
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:57

коментари

остави коментар