Железничката несреќа се случила во близина на градот Диселдорф.

Портпаролот на германските пожарникари  изјавил дека судирот се случил во местото Мербуш во покраината Северна Рајна Вестфалија, и дека во несреќата имало десетици повредени.  

Датум на објава: среда, 06 декември 2017 во 09:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар