Огнената стихија брзо се проширила со помош на ветерот. Досега се евакуирани над 27 илјади луѓе што живееле во близу 8000 куќи.

Во борбата со огнот засега настрада  еден пожарникар. Според последните информации огнот многу брзо се шири и му се заканува на градот Ст.  Паула кој се наоѓа само на стотина километри од Лос Анѓелес .

Во овој регион од јужна Калифорнија   без струја се  близу 160 илјади луѓе..


Датум на објава: среда, 06 декември 2017 во 09:13
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:54

коментари

остави коментар