Додека некои се одлучија за чист гламур, другите посегнаа за сексапилни креации кои ги открија нивните адути.

Лондон синоќа беше епицентар на модата, а тоа го покажуваат раскошните тоалети, кои дамите ги покажаа на црвениот тепих.

Да се освои вниманието не е лесна задача, а поради тоа многу убавици се одлучија за елегантни креации, изработени од најфини материјали. И беа идеални за фотографирање.

Некои беа досетливи и посегнаа за најлесните методи за привлекување на вниманието – долгите деколтеа, провидните материјали и длабоките прорези кои ги откриваа нивните најсилни адути.

Во продолжение погледнете ги дамите кои беа најдобро облечени на доделувањето на модните награди.

Датум на објава: вторник, 05 декември 2017 во 19:22
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:51

коментари

остави коментар