Меси за помала годишна плата (40 милиони евра) одлучил да остане во Барселона и да го потпише новиот договор.

Шеикот во чија сопственост е Манчестер Сити се надеваше дека на крајот од сезоната Аргентинецот како слободен играч ќе се пресели на „Етихад“, но по неколку месечно одолговлекување, Меси се сложил да стави потпис на нов договор со Каталонците. 

Датум на објава: вторник, 05 декември 2017 во 15:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар