Сопругата на претседателот Емануел Макрон , не очекуваше дека бебето ќе скокне и нема да дозволи да го погали . Сепак , Брижит Макрон му го даде името Јуан Менг на  бебето панда родено на 4 август.

Родителите на пандата се подарок од Кина во 2012 како знак на добрите односи и од тогаш живеат во зоолошката градина во местото Бувал .Датум на објава: понеделник, 04 декември 2017 во 22:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар