Групата од четворица  астронаути на нулта гравитација правеа пици, за кои како што соопштија, е храната која најмногу им недостасува на меѓународната вселенска станица.

  Италијанскиот астронаут Паоло Несполи на Твитер напиша дека нивниот шеф ум ги набавил сите потребни состојки. Едноминутното видео што го направи Ренди Бресник е објавено на интернет и ја покажува нивната умешност во подготвување храна во несекојдневни услови.

Датум на објава: понеделник, 04 декември 2017 во 14:51
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 08:34

коментари

остави коментар