Оваа година, вели Елена, Сан Марино во соработка со Лондонската продукција „1in360 LTD“, избира преставник од која било држава, кој би ги преставувал Сан Марино како земја на Евросонг 2018.

„На овој избор влегов и јас, па би сакла да ме поддржите и ќе гласате за мене. Ако соберам доволно гласови ќе настапувам на нивното шоу за избор на Евровизиски преставник“, вели Петреска. Таа се преставила пред продуцентската куќа со песната „Нешто“ која ја отпеа на „Макфест“.

Датум на објава: недела, 03 декември 2017 во 19:14
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:45

коментари

остави коментар