Антиќ беше чуван од Рејес, но со неговата позната финта се ослободи од противникот и прецизно биеше за недостижни четири поени разлика.

Конечниот резултат е 87:83 за белграѓани кои ја направија најголемата сензација во 10.коло.

Ова беше трета победа за „црвено-белите“ по што ги зголемија шансите за пласман во четвртфиналето во елитното натпреварување. Реал е на половичен ефект – има по пет победи и пет порази. /МИА

Датум на објава: сабота, 02 декември 2017 во 08:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар