Концертот насловен „One night in America“ е замислен како едно патување низ најпопуларните композиции на американскиот поп и џез од Френк Синатра до Ела Фицџералд.
Средствата од концертот ќе бидат наменети за хуманитарни цели. Во рамките на настанот ќе биде доделена Годишната награда на МААА како и почесно членство. 

Датум на објава: петок, 01 декември 2017 во 10:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар