Општа смеа во концертната сала ,,Каскејд “ , во Рединг , Калифорнија , кога една жена преплашено врисна среде изведба на композиција од Игор Стравински.

Членовите на симфонискиот оркестар ,,Норт стејт “ , сепак продолжија со изведбата без да направат прекин . 

Врисокот на заспаната жена стана хит на социјалните мрежи. 

Датум на објава: четврток, 30 ноември 2017 во 18:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар