25-годишниот ски-скокач се здобил со повреди на главата и на градниот кош. Според првите информации што го пренесоа австриските медиуми, состојбата на Дитхарт е стабилна и неговиот живот не е загрозен.

Дитхарт го освои трофејот на „Четири скокалници“ во 2013/2014 година, а со австриската репрезентација го освои сребрениот медал на Олимписките игри во Сочи во 2014 година. 

Датум на објава: четврток, 30 ноември 2017 во 10:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар