Повредениот Бејл кој наскоро ќе се врати во тимот на кралевите  ќе се жени со својата долгогодишна партнерка Ева со која има две ќерки Алба Виолет и Нава валентина.

Вљубената двојка  венчавката ја закажа за следото лето во 2018 годинаи според најавите оваа церемонија ќе биде вистински спектакл.

Герет и Ема за својата венчавка изнајмиле остров во Италија, гостите ќе ги забавува светската  музичка ѕвезда Бијонсе, поради тоа што таа била омилена пејачка на нивните ќерки.

Капитенот на Велс за свадбата од соништата ќе плати околу половина милион евра.  

Датум на објава: четврток, 30 ноември 2017 во 09:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар