-Осум лица загинаа, а дете го преживеа падот, изјавил портпаролот на оперативниот штаб за ТАС.

Во малиот патнички авион имало седум патници и двајца пилоти.

Тригодишното девојченце веднаш било пренесено во болница и се наоѓа во сериозна но стабилна состојба, истакна официјално лице од администрацијата во селото Нелка, Вера Шулјатјева. 

Истражниот комитет разгледува три верзии за падот на авионот: Лошите временски ислови, пилотска грешка или техничка неисправност.

Датум на објава: среда, 15 ноември 2017 во 09:11
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:06

коментари

остави коментар