„Проблем ми е да ги разберам тие изјави. Ако воено решение не доаѓа во предвид, тогаш оние кои тоа го велат треба да ги повлечат своите војници“, изјави Ердоган пред новинарите пред заминувањето за Русија.

Рече дека ќе расправа на оваа тема со рускиот претседател Владимир Путин, како и за почитичко решение за Сирија, за заеднички чекори со Русија во сирискиот регион Африн и за деталите на испораката на противвоздушните системи S-400, пренесе Ројтерс.

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 14:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар