Судбоносното “да“ му го рече на својот избраник, бејзбол ѕвездата Џастин Верландер. Погледнете како беше на венчавката.


Венчавката беше приредена во Италија, во романтичната Сиена, а раскошната венчаница од Кејт направи вистинска принцеза.


Долгите, сини локни беа доволен украс, а на сето тоа посебна магија даваше насмевката на пресреќната невеста.

Џастин избра свечено црно одело, кое одлично се вклопи во нежниот изглед на неговата избраничка.

Foto: Getty

Кејт и Џастин започнаа љубовна врска во 2014 година, а две години подоцна објавија свршувачка. Двајцата се успешни во својата работа, и станаа еден од најубавите славни парови.

Датум на објава: понеделник, 06 ноември 2017 во 12:33
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:39

коментари

остави коментар