Најмногу тужби против одлуките на Државната изборна комисија до Судот поднесе „Алијанса за Албанците“ – вкупно 11, четири поднесе Беса, а една тужба поднесе Народното движење за Македонија.

Претходно, ДИК ги отфрли сите приговори поднесени за вториот круг од локалните избори.

Датум на објава: недела, 05 ноември 2017 во 19:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар