Најмираната манекенка на ,,Викторија сикрет” ќе ја има честа да го носи градникот изработен од злато и украсен со скапоцени камења.

Најновиот ,,Fantasy bra” е украсен со дури 6 000 скапоцени камења , меѓу кои дијаманти , жолти сафири и сини топази , за чија изработка требаа 350 работни часа.

Вредноста е проценета на над 2 милиона долари . Во комплетот има и гаќички направени од злато и скапоцени камења.

Промоцијата на овој комплет ќе се одржи на ревијата на 28 ноември во Шангај .

Датум на објава: недела, 05 ноември 2017 во 11:54
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:14

коментари

остави коментар