По завршувањето на средното училиште , Кејт  не продолжила на факултет , туку една година паузирала . За тоа време патувала во Италија и во Чиле .

По дипломирањето на историја на уметноста , во 2005 – тата , Кејт работела за своите родители  во нивната семејна фирма за дизајн и продукција на каталози , маркетинг и фотографии .

По тоа таа се сели во Лондон , каде работи како продавачка во продавница за детска облека . 

Датум на објава: четврток, 02 ноември 2017 во 20:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар