Според овие партиски резултати, М. Каменица прв пат од своето осамосојување како општина ќе ја води кадар од СДСМ, но М. Каменица и Источна Македонија  ја добија и првата жена градоначалник.

Излезноста на гласачите според партиски извори е 74 проценти, односно денеска во вториот круг на гласање за градоначалник во М. Каменица гласале 5.000 гласачи со право на глас. СДСМ и коалицијата го има и мнозинството во советот на Општина Македонска, Коалицијата „За живот во Македонија“ освоија шест советнички мандати, а ВМРо ДПМНЕ и коалицијата пет. 

Датум на објава: недела, 29 октомври 2017 во 21:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар