Нападот во полицијата го пријавил неговиот татко С.К.(41). Според пријавата, синоќа во 21.30 часот додека малолетникот се движел по улица заедно со неговата девојка напаѓачите му пришле од зад грб и физички го нападнале удирајќи го со боксови и клоци, во пределот на главата и телото, информира денеска МВР во редовниот Билтен.

Од нападот момчето се здобило со телесни повреди, констатирани од лекар во Ургентен центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

СВР-Скопје превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 14:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар