Ваквото предупредување уследи откако беше објавена информација дека Трамп го нарекол морон  државниот секретар Рекс Тилерсон за време на дискусијата за американското нуклеарно оружје.

Со сите лажни вести кои доаѓаат од НБЦ во овој момент е соодветно да се предизвика нивната лиценца, напиша американскиот претседател на твитер.
Трамп веќе подолго време  ги напаѓа медиумите за објавување „лажни вести“, но ова е прв пат тој да предложи запирање на емитување на една телевизиска мрежа.

 

Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 14:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар