Социјалните мрежи паднаа вечерва , по што милиони корисници иамле само празни страници или делумно содржина од социјалните мрежи . Проблемот се јавува во последните неколку часа , што е навистина реткост .

Facebook се извини и соопшти дека се свесни за големиот проблем и работат на негово отстранување.

На Твитерџиите состојбата им била забавна , така што низ целиот свет се потсмевале со проблемите на Facebook и Instagram .

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 21:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар