Најмалку 30 лица се затрупани, потврдуваат локалните власти  . Досега се извлечени 26- мина од под урнатините на четирикатната зграда , што падна во градот Кисии.
Од нив 24 се сместени во болница , а спасувачите се обидуваат да ги извлечат станарите од под урнатините на зградата .

За помалку од една година ова е втор сличен инцидент во истиот град .

Пред неколку месеци се урна седумкатница , при што загинаа осум лица .

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 20:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар