Ким Јонг Нам на 13 февруари почина откако беше нападнат на аеродромот во Куала Лумпур . Се гледа како бара помош од патниците на аертодромот , а потоа паѓа .

Виетнамката Доан Ти Хуонг , која се сомничи за убиство заедно со Индонезиецот Сити Асија , кои на аеродромот му се нафрлиле на полубратот на Ким  со ставање отровна течност на неговото лице.

Се гледа како жената му приоѓа од зад грб на Ким Јонг Нам , му ги става двете рацепреку лицето и со нервен гас го труе .

Потоа и двајцата бегаат кон тоалетите , каде си ги мијат рацете и заминуваат надвор од аеродромската зграда .

По само неколку минути , Ким умира . Во судницата и двајцата изјавиле дека не се каат за стореното дело .

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 12:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар