На свечената вечера организирана во чест на Реџеп Таип Ердоган , кој е во посета на Србија ,Дачиќ му испеа  турска песна .

На социјалните мрежи е објавена снимката на која се гледа како Дачиќ пее пред Ердоган и неговата сопруга Емина , а на масата седат и Сепскиот претседател Александар Вучиќ со сопругата Тамара . Министерот за надворешни работи ја испеа песната ,,Осман ага “ на турски .

Претходно Дачиќ имаше ,,настап “ и пред наставниците во грчкото летувалиште Паралија , како и на инаугурацијата на претседателот Вучиќ .


Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 09:33
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:02

коментари

остави коментар